,

Co je taupe barva a proč se používá v interiéru nábytku?

Pustevny Horni Stanice Dublino

Definujeme si barvu hned na začátku: taupe barva označuje odstíny mezi tmavě hnědou a šedou. Ve skutečnosti, taupe není opravdu barva, ale spíše odstín odstínů na této hnědo-šedé stupnici.

V roce 2017 byla řada interiérového designového nábytku a vybavení místností v barvě taupe, zvolena jako barva roku. A není divu, jelikož barva taupe je uhlazené a elegantní řešení pro bezrizikový a přitom trendy interiér. Takže je tu židle, stůl nebo jakýkoli jiný typ nábytku pro gastro v barvě TAUPE a je téměř jisté, že zapadne do interiérového designu každého prostoru jako je restaurace, kavárna, konferenční místnost, nebo elegantní hotelový pokoj.

Zdroj: colorpsychology.org

Taupe je konzervativní volba barev, a proto je dobrá 

Obecně platí, že hnědé a šedé odstíny jsou spíše nevýrazné. Není náhodou, že tyto v podstatě konzervativní barvy jsou více využívány tam, kde je důležitá elegance a pohodlí.

Jedním z nejvýznamnějších trendů v oblasti designu interiérů a stravování je, že v  posledních letech hledají zákazníci i hosté klidnou, “bezpečnou” barvu.

To, že je barva TAUPE v dnešní době tak oblíbená, není náhoda: v psychologii barev se předpokládá, že lidé, kteří mají rádi tuto barvu, jsou zdrženliví a nechtějí být středem pozornosti, ale zároveň jsou přátelští a klidní. Příjemná atmosféra, která je obklopuje , také vyzařuje kolem nich. Totéž platí nejen pro člověka, ale i pro nábytek v TAUPE barvách. Navíc, protože taupe není sezónní, trendové řešení, nevyjde ani z módy.

Stěny, podlahy, nábytek

Existuje řada příkladů na internetu pro volfrámové odstíny a pokud budeme profesionálně pracovat s interiérovými dekoracemi, určitě budeme znát tuto barvu. Taupe lze používat od tapety, až po koberec. A samozřejmě kdekoliv, ať už jako hlavní barvu, nebo jako doplňující (“změkčující”) barvu při návrhu interiéru.

Platí to zejména pro design v oblasti nábytku pro gastro, kde se dobré vlastnosti barvy taupe ukáží v plné síle. Ať už jde o klasickou elegantní restauraci nebo moderní bistro, stoly a židle v taupe barvách jsou zakomponovány do každého prostředí.

Pustevny Horni Stanice Dublino

Není náhoda, že nejnovější interiérové kolekci Dublino 2018, dominuje právě použití barvy taupe, která je k dispozici pro velké množství klasických i moderních židlí. Podívejte se na naši nabídku a ujistěte se, že najdete ten správný kousek, který se dokonale přizpůsobí vašemu podniku!