,

Jaké je tajemství útulné terasy a zahradního prostoru?

terasa

Restaurace, hotelové terasy a zahrady jsou oblíbenými destinacemi, i když si chcete dát  ranní kávu nebo když hledáte ideální místo na oběd na rodinné dovolené. Od jara do podzimu je většina krytých místností ve stravovacích zařízeních téměř prázdná, ale terasy a stinné zahradní prostory prosperují. Většinou si hosté vybírají místo uvnitř pouze v případě, pokud nemohou získat stůl venku.

Jak udělat terasu nebo zahrádku opravdu atraktivní?

Dnes je obvykle umísťovat mnoho stolů vedle sebe a vytvořit tak co nejvíce míst k sezení v  restauraci, kavárně, cukrárny nebo baru, takže je velmi důležité mít na paměti některé aspekty při organizaci venkovního sezení Vašeho podniku. Samozřejmě nemůžeme měnit některé funkce prostoru, ale existuje řada způsobů, jak získat výhodu před konkurencí.

Snažte se vytvořit prostor tak, aby měl stín!

V horkém letním dni si hosté rádi vychutnávají občerstvení na místě, kde si mohou vychutnat chládek pod stinnými stromy nebo útulnými slunečníky. Dobrým řešením může být několik tažených venkovních slunečních clon, které jsou obzvláště praktické a krásně vylepšují i ​ prostředí terasy.

Vhodný výběr venkovního nábytku

Chcete-li najít dokonalý venkovní nábytek pro Vaší zahradu, hotelovou nebo restaurační terasu, musíme přesně určit, na jaký typ hostů se chcete orientovat, nebo pokud jde o rekonstrukci, jaký je styl, který vyhovuje potřebám Vašich stávajících zákazníků. V každém případě existuje však několik pravidel.

Je důležité vybrat si kvalitní nábytek, i když zpočátku to znamená více nákladů. Nádherný venkovní nábytek vyrobený z dobrých materiálů jistě nebude muset být nahrazen uprostřed sezóny. Nahradit ho v nejrušnějším období, protože byl opotřebený a hosté jsou odrazováni pohledem na prasklé nebo poškozené židle a stoly není ideální.

Při výběru venkovního nábytku stojí za to věnovat pozornost tomu, aby harmonicky zapadl do prostředí, takže nenechávejte tyto nákupy na poslední chvíli před sezonou. Dokonce i když najdeme pěkný kus nábytku nemusí znamenat, že bude zapadat do vašeho konceptu  a i ve Vašem podniku budou vypadat stejně zajímavě. Naštěstí máme mnoho stylových možností, jak najít perfektní venkovní nábytek, který vytvoří příjemnou atmosféru, která bude klienty přitahovat.

Vedle toho mají také další aspekty rozhodující roli při výběru dokonalého terasového nábytku. Například řešení skladování židlí přes noc nebo zimu. Stohovatelnost je důležitá vlastnost, na to nezapomínejte!

Globálně určitě stojí za to udělat terasu nebo zahrádku v souladu s obrazem celého místa, ať už se jedná o restauraci, hotel či kavárnu. Turistům, které oslovíte na první oko, k Vám jistě zavítá a místní hosté, kteří mají rádi příjemnou atmosféru, se budou pravidelně vracet. Pro chladnější dny jara a pozdního podzimu je chytré poskytovat radiátory nebo přikrývky, aby naši hosté mohli stále užívat příjemné chvíle Vaší terasy.

nebo